Şirket – İçecek Kapakları Üretiminde Küresel Bir Lider

Kurulduğu 1963 yılından günümüze yiyecek ve içecek sektörleri için farklı tipte kapaklar üreten Altıntaş operasyonlarına 1990’dan beri Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesindeki 15.000 m²’lik kapalı alana sahip tümü otomasyona dayalı modern tesislerinde devam etmektedir.

Ambalaj sektöründe başlangıçtan beri koruduğu istikrarlı çizgisiyle her zaman müşteri beklentilerinin üzerini hedefleyen firma bunun yanında satış öncesi ve sonrası sağladığı servis ve teknik desteklerle şişeleyicinin başarısına ortak olmak arzusundadır.

20 seneyi aşkın süredir ISO-EN-9001 sistem belgesine sahip olan firma aynı zamanda global şişeleyicilerin tedarikçi standartlarını da sağlamaktadır. Altıntaş gıda ambalajı üretmenin sorumluluğunu yürüttüğü HACCP 22000 sistemi ile yerine getirmektedir. Her türlü hammadde girişinden bitmiş ürün sevkiyatına kadar laboratuar destekli kontrollerden geçen ürünlerini Goldcap markası ile 20’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Tarihçe – Hikayemiz 1963’te başladı

1963 yılında Ankara’da meşrubat kapağı üretmek üzere kurulan Altıntaş, dürüst işletmeciliği ve kaliteye verdiği önemle kısa zamanda iç pazarda marka olmuş ve yapmış olduğu kesintisiz yatırımlarla 90’lı yıllarda ülkemizin bu sektörde 3 ayrı ürünü imal eden tek firması haline gelmiştir.

2000 yılında Altıntaş, yeni bir marka ile imajını korumak ve dış pazarda daha iyi anlaşılabilmek maksadıyla Goldcap markasını yaratmıştır.

Altıntaş, Goldcap markasının sürekli yükselen grafiği ile yurtiçi pazarda Türkiye’nin her bölgesine ulaşmış, bununla beraber Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Doğu arasında kalan bölge arasında bir kalite sembolü haline gelmiştir